Araba ihalelerine nasıl katılırım?Son zamanlarda uygun fiyata icralık araba sahibi olmak isteyenler için araba ihaleleri yeni bir fırsat kapısı olmuş durumda ve bu ihalelere katılmak isteyenler “Araba ihalelerine nasıl katılırım?” sorusunun cevabını arıyorlar. Bu konuyu merak edenler için ufak bir uygulama rehberi hazırladık.

Bilindiği üzere araba ihalesi, bir icra takibi sonucu haczedilmiş olan bir arabanın açık artırmayla satışına yönelik ihalelere denir. Bu ihaleler icra müdürlüğünün panolarında ya da gazetelerde ilan edilir ve ihale ile arabaya dair bilgiler bu ilanda yer alır. Çeşitli icra ilanı sitelerinden de bu ilanları takip edebilirsiniz.

Araba ihaleleri, icra müdürlüğünce yapılır ve bu ihalelere katılmak için bazı şartlar bulunmaktadır:

İcralık araba ihaleleri katılım şartları nelerdir?

18 yaşın üzerinde Türk vatandaşı olan herkes araba ihalelerine katılabilir. Bu ihalelere katılmak için diğer bir şart da ihale ilanında yer alan saat ve tarihte ihale yerinde şahsen bulunmanız ya da vekâleten temsil edilmenizdir. Bunun dışında kimlik fotokopiniz, son 6 aya ait İkametgâh İl Mubari’niz (ya da yerleşim yeri ve diğer adres belgesi); ilanda belirtilen muhammen bedelin %20’si (nakden veya bir teminat mektubu şeklinde) yanınızda bulunmalı.Benzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al