Gayrimenkul İhalelerine nasıl katılır? İcradan Nasıl ev alınır?Türkiye’de ev sahibi olmak için yıllarca çalışmak gerektiğini herkes biliyor. Evlerin yüksek fiyatları yüzünden yıllarca birikim yapan aileler, icra gayrimenkul ihaleleri duydukları anda şaşırabiliyor. Zira icra müdürlükleri tarafından ihaleye çıkartılan gayrimenkuller, piyasa değerinin %40 oranın aşağısında, yani ucuza ev bulmak bu ihalelere katılmakla kolaylaşıyor. Bilindiği gibi icralık olan evlerin çoğu ödenmemiş borçları yüzünden satışa çıkartılmaktadır. Dolasıyla, evlerin kullanılmamış olacağını tahmin edeceksinizdir.

İcra İhalelerine Nasıl Katılırım?

Gayrimenkul ihalelerine katılma hevesinde olan birçok insan, ev sahibi olmak için duygusal durumlarına yenik düşerek profesyonelce hareket edemiyor. Unutmayın ki, bu tür ihalelere sadece siz de binlerce insan girmektedir. Dolasıyla sizden tecrübeli olan insanlar ihaleye daha hazırlıklı olmaktadır. İhaleler hakkında kapsamlı araştırmalar yapmadan kesinlikle katılmayın. En büyük önerilerimizden biri de, herhangi bir ihaleyi takip etmeniz, ihaleye katılan insanların teklifleri ne zaman, nasıl verdiklerini gözlemleminizdir. Böylece, bu tür icra ihalelerine katılan insanların ihale konusundaki tecrübelerini anlayabilirsiniz.

Peki icra ihalelerinden ev alırken nelere dikkat edeceksiniz?


Eğer gözünüze kestirdiğiniz bir ihale varsa, ve fiyat olarak uygunsa tüm yasal mevzuatlarını araştırın. Size verilen ihale şartnamesini en ince ayrıntısına kadar okuyun. İhale dosyasında yer alan ev bilgilerine bakıp aldanmayın. Evet devletin yasal belgesi olabilir, fakat evde yapılan değişiklikleri bilmediğiniz için, ihale öncesi evi ziyaret edebilirsiniz. Fotoğraf makinası veya kamera ile evi en ince detayına kadar kayıt altına alabilirsiniz. Gayrimenkul konusunda uzman olduğunu düşündüğünüz bir yetkileye göstererek fikir alabilirsiniz böylece. Fiyatın çok düşük olduğunu gördüğünüz anda anlayın ki, ya bulunduğu konum çok kötü ya da bina da sorun olabilir. Tabi ki her zaman bu durum geçerli değil. Aynı zaman da evde var olan hasarları belirleyerek size ne kadara mal olacağını hesap edin. İhale sonrası çok fazla para gitme olasılığını da düşünün.Benzer İlanlar:

4 Comments

 1. mehmet dedi ki:

  Makale icin teşekkürler

  gayrimenkul ihaleleriyle ilgileniyordum bu makale gerçekten ufuk açıcı oldu. icrahaberleri.neti sürekli takip ediyorum. iyi iş çıkartıyorsunuz

  kolay gelsin

 2. Huriye dedi ki:

  Kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim aydınlarını oldu

 3. süleyman erdi dedi ki:

  peki evi aldık diyelim 3 yıl içinde satamıyorsun satarsan belli bi vergi ödemek zorunda kalıyorsun diye duymustum bunun hakkında beni aydınlatırmısınız

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al