Haciz yüzünden intihara kalkıştıSon dönemlerde haciz yüzünden kendi canına kastetme vakalarında artış oluyor. Bununla ilgili bir haber de Antalya Kemer’den geldi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde bir esnaf, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile araç alım satımıyla ilgili mahkemelik olması ve mallarına haciz konulması nedeniyle belediye binası önünde başına tabanca dayayarak intihara kalkıştı.

Edinilen bilgiye göre, Kemer’de kuyumculuk ve araç alım satımı yapan Osman D, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile araç alım satımıyla ilgili yaşadığı anlaşmazlığın ardından mahkeme kararıyla mallarına haciz konulması üzerine belediye binası önünde başına tabanca dayayarak intihar girişiminde bulundu.

Kendisine inanılmadığını ve verilen sözlerin tutulmadığını ileri süren Osman D, olay yerine gelen polis ekiplerinden başına ateş edeceğini söyleyerek yanına yaklaşmamalarını istedi. Bir süre sonra Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu tarafından ikna edilen Osman D, tabancasını teslim etti. Osman D, polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Olayın ardından Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, avukatı Tayyar Asiltürk ile basın toplantısı düzenledi.

Avukat Asiltürk, Osman D’nin intihar girişiminin belediye ve belediye başkanının makamıyla ilgisi olmadığını, kişisel bir alışverişten kaynaklandığını savunarak, Başkan Gül ile Osman D. arasında araç alım satımında ticari anlaşmazlık yaşandığını, ödenen paranın geri alınması için açılan davayı da Gül’ün kazandığını söyledi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de, yaşanan olayın kötü ve üzücü olduğunu belirterek, “Bu olay nedeniyle Kemer için kötü bir gün olmuştur. Biz hukuk mücadelemize devam edeceğiz. 29 Mart 2009 seçimlerinde de aynı oyunu oynadılar, ne yazık ki oyunları tutmadı. Bu siyasi bir komplodur” diye konuştu.
Kaynak:haber3Benzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al