İcra Borcu Sorgulaması nasıl yapılır?İcra daireleri tarafında neredeyse her 3 kişiden biri icralık olmuş durumda. Her biri farklı nedenlerden kaynaklı olsada icraya uğrasada icra borcu ile yaşadıkları temel sıkıntı aynı; icra borcunun ne kadar olduğu..

İcra müdürlüklerine yolu düşen birçok kişi bu konuda bilgi almak için onca zamanını müdürlük içerisinde harcıyor. Halbuk, icra borcunu öğrenmek kolaylaştı. Ulusal Yargı Projesi (UYAP) kapsamında hazırlanan projeye göre herhangi bir mahkeme kararının olup olmadığını cep telefonu yoluyla öğrenebiliyoruz.

İcra borcu sorgulama nasıl gerçekleşiyor?


Her ne kadar bu başlığın sadece icra borcu ile olduğunu düşünsenizde çok kapsamlı olduğunu belirtelim. Sonra esas konuya gelelim. TC Kimliğiniz ile icra borcunu sorgulamak için şu uygulamayı yapmalısınız;

İcra borcunu öğrenmek için ilk önce UYAP’ın hazırladığı abonelik paketlerine üye olmak durumundayız. Sırasıyla

  • 1) Basit Paket,
  • 2) Standart Paket
  • 3)Tam Paket,

şeklinde hazırlanan abonelik sisteminde ben Basit Paket seçeneğini kullanarak abone oluyorum.

Cep telefonuzun mesaj bölümünden;

  1. TCKIMLIKNO BASİT ABONE yazılarak 4060’a gönderilir.
  2. Daha sonra size aboneliğinizin kabul edildiğine dair bir mesaj gelecektiri.

Ayrıca dosyada sadece kendinize ilişkin bilgileri almak istiyorsanız;

TC Numaranız KISISELBASIT ABONE yazarak mesajı 4060’a yollayabilirsiniz.

Böylelikle icra borcu sorgulamasını gerçekleştirmiş oluyoruz. Dosya ile ilgili bilgiler size mesaj yoluyla gelecektir.Benzer İlanlar:

2 Comments

  1. Ali Burhan ÖNGELİ dedi ki:

    1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ DOSYA NUMARAM 2009/6371 DİR.KURUMUM EMEKLİ SANDIĞI.EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO:616690300. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI BANA BİLGİ MAHİYETİNDE BİR YAZI GÖNDERMİŞTİR.YAZININ İÇERİĞİ ŞUDUR:== 2OO9/6371 SAYILI DOSYANIZA OLAN KASIM/2011 DEVRESİNDE 200 TL KESİLEREK İLGİ SAYILI DOSYANIZA YATIRILMIŞ,ANCAK ALINMAYARAK SOSYAL GÜVENLİK KURUMUMUZA İADE EDİLMİŞTİR.BU NEDENLE 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK KAYITLARINIZIN İNCELENEREK DOSYA ALACAĞINIZIN DEVAM EDİP ETMEDİĞİNE DAİR İVEDİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞIMIZA BİLDİRİLMESİ==ŞEKLİNDEDİR.ŞİMDİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ OLARAKBU YAZIYA İVEDİ OLARAK CEVAP İSTENMEKTEDİRKİ,BENİMDE MADDİ DURUMUM ÇOK KÖTÜDÜR.EVİME EKMEK ALACAK PARAM YOKTUR.KONU İLE ACİL İLGİLENİLMESİNİ ARZ EDERİM

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al