İcra ihaleleri üzerinden haksız kazanç sağlayanlar yakalandıicra ihalelerine usulsüzlükSon dönemlerde icra ihalelerine katılarak haksız kazanç elde edildiği iddiasıyla operasyonlarda gözle görülür bir artış yaşanıyor.  Son haber Konya’dan geldi.

5 ilde yapılan suç örgütü operasyonuyla icra ihalelerine fesat karıştıran 42 kişi adliyeye sevk edildi. İhaleleri usulsüz bir şekilde takip eden aralarında kamu görevlilerinde bulunduğu zanlılar Konya Emniyet Müdürlüğü görevlilerince gözaltına alındı.

Adli işlemleri tamamlanan 42 zanlı sağlık kontrolünden geçirelerek adliyeye sevk edildi. İcralık arabaları eskiymiş gibi gösterip ihalelere sadece kendilerinin girdikleri iddia edildi. Ayrıca zanlıların icra ihalelerine girmeye çalışan kişilere baskı kurup sadece kendi adamlarının girmesini sağladığı iddia ediliyor. Zanlıların bu yolla araba, ev ve işyeri aralarak haksız kazanç elde ettiği bilgisine ulaşan polis 4 gün önce operasyon yaptı.

İcra ihalelerine fesat karıştırdığı ileri sürülenler arasında icra müdürü, emniyet amiri gibi bazı kamu görevlileri ile emlakçı ve iş adamları da bulunduğu iddia edildiBenzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al