İcra takip memurlarına eğitim semineri verildiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı İhtilaflı Prim İşleri ve İcra Daire Başkanlığı tarafından icra ve takip memurlarına yönelik olarak Hatay ilinde bölgesel eğitim toplantısı yapıldığı bildirildi.

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Dörtyol Fourway Otel’de düzenlenen eğitim seminerine Hatay, Adana, Mersin, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinden gelen yaklaşık 50 civarında icra ve takip memurunun katıldığını belirtti.

Camkurt, eğitim seminerinin amacının icra takip ve haciz mevzuatının memurlara daha iyi şekilde öğreterek böylece kurum alacaklarının tahsilatını artırmak olduğunu kaydetti.

Hatay ilinin yüzde 93 düzeyinde olan prim tahsilat oranını yüzde 95’in üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Camkurt, “Borç yapılandırması ile ilgili kanun kapsamında İl Müdürlüğümüz ve bağlı Sosyal Güvenlik Merkezlerine vatandaşlarımız tarafından ciddi sayıda müracaat yapıldı. Kurumumuza olan borçlarını borç yapılandırması kanunundan yararlanarak ödemek için müracaat eden işveren ve sigortalıların talepleri doğrultusunda borçları taksitlendirildi. Ancak, bazı işveren ve sigortalılarımız, borçlarını ödemek için Kurumumuza herhangi bir müracaatta bulunmadı. Borçlarını ödemek için kurumumuza başvuruda bulunmayan işveren ve sigortalılardan olan kurum alacaklarımızın tahsiline yönelik olarak başta gayrimenkul, menkul, banka ve hacizleri olmak üzere, fiili haciz işlemi dahil her türlü işlemi başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Camkurt, eğitim seminerinin İhtilaflı Birim İşleri ve İcra Daire Başkanı Bekir Hançer ve Daire Başkanlığı personelleri tarafından 5 gün boyunca verileceğini belirtti.

Eğitim toplantısını katılan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da İl Müdürü Camkurt başta olmak üzere tüm kurum çalışanlarına başarılar diledi.Benzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al