İcra yüzünden evini yaktıMuğla’nın Ortaca ilçesi Dalyan Beldesi’nde yaşayan evli ve bir kız çocuğu babası 41 yaşındaki Levent Öztekin, borçlarından dolayı icralık oldu. Öztekin’in evi, icra kanalıyla satıldı. Evi alan kişi de Öztekin’e boşaltması için 50 gün süre verdi.

Aradan geçen zamana rağmen evi boşaltmayan Öztekin, evin yeni sahibinden üç gün ek süre istedi ancak isteği kabul edilmedi. Söz konusu 50 günlük süre dolunca bugün sabah saatlerinde Ortaca İcra Müdürlüğü görevlileri ve avukat, Öztekin’in yaşadığı yere gelip evi boşaltmasını istedi.

Bunun üzerine sinir krizi geçiren Öztekin, üç günlük sürenin verilmemesi durumunda evi yakacağını söyledi. Bir kez daha olumsuz yanıt alan Öztekin, evi ateşe verdi.

İcra memurları, avukat, Levent Öztekin’in eşi Mehtap Öztekin ve 10 yaşındaki kızı, kendilerini dışarı atıp alevlerin arasından kurtulurken itfaiye ve jandarmaya haber verdi.

Olay yerine gelen jandarma, Öztekin’i yakalayıp gözaltına aldı. Ortaca ve Dalyan itfaiyeleri, yangına müdahale edip söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken ev kullanılamaz hale geldi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. (Posta Gazetesi)Benzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al