Ödenmeyen su faturalarına icra geliyorAğrı Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ağrı‘da yıllardır ödenmeyen su paralarını icra yoluyla tahsil etmeye başlayacaklarını bildirdi.

Başkan Yardımcısı Ömer Çelik yaptığı açıklamada, Ağrı Belediyesi’nin 3 milyon 600 bin lira su alacağının bulunduğunu belirtti.

Bu paranın toplanması için belediye ekiplerinin büyük bir özveri ile çalıştığını su borcu bulunan aboneleri uyardığını ifade eden Çelik “Ekiplerimiz su borcu bulunan abonelerimizi gezerek son uyarılarını yapıyorlar. Borcunu ödemeyen abonelerimizi icraya vermek zorunda kalacağız. Bu nedenle vatandaşlarımızın ocak ayı içerisinde borçlarını belediyemize gelerek yatırmalarını bekliyoruz” dedi.Benzer İlanlar:

4 Comments

 1. Muzaffer Çakıroğlu dedi ki:

  Saygıdeğer uzman, Kiracım 2 yıllık ev kirasını ödemediği gibi
  5 yıllık su parası 3.000.- TL. tutarındaki su parasını da ödemeden kaçıp
  gitti. Acaba ne yapmam gerekir.Bana yardımcı olurmusunuz? Evim Lülebur-
  gazda. Belediye neden 5 yıl boyunca ödenmeyen su borcuna karşılık suyu
  kapattırmadı? Ne yapmam gerekir? Saygılarımla.

 2. admin dedi ki:

  Merhaba

  Acil olarak mahkemeye başvurunuz, elinizde ki, kira kontratı ve faturalarla savcılığa suç duyurusunda bulunarak yasal işlemleri başlatınız. Yine de, bu konularda uzman olan Avukatlara danışarak yardım alabilirsiniz.

  Ayrıca, 5 yıl boyunca ödenmeye su faturaları için İSKİ tebligat yollamak zorunda, ya tebligat yollamadılar ya da yollanan tebligatın kaybolması söz konusu. Bu konu hakkında geniş bilgi almak için lütfen en yakın İSKİ merkezine gidip danışınız

 3. Muzaffer Çakıroğlu dedi ki:

  Saygıdeğer uzman tüm uğraşlarımıza rağmen kullanmadığımız kiracının kullandığı 60 ay boyunca ödenmeyen 3000.- TL. tutarındaki borcu Lüleburgaz Belediyesince kaldırtmamız mümkün olmadı.Aslında evı terkederek kaçan ve Lüleburgazda bir fabrikada çalışan şahsın bunu ödemesi lazım.Aslında Yargıtay 3.Hukuk Dairesinin Esas: 2004/899 Karar:2004/955 Karar tarihi : 16.02.2004 tarihli kararları vardır.Buna rağmen Belediye diretiyor. Ne yapmamız gerekir.Saygılar…
  Muzaffer Çakıroğlu

 4. admin dedi ki:

  Muzaffer bey,

  Yargıtay tarafından onaylanan -onaylandığına eminseniz eğer- karar kesin karardır. Zira belediye iç hukuk yollarını tüketmişse eğer bu kararı uygulamak zorundadır. İSKİ faturalarının kim tarafından sözleşme yapıldığı da önemlidir. Kiracı eğer sözleşmeyi kendi adına yapmışsa iş kolaydır. Esas kararı belediyeye mutlaka ulaştırın. Belediye hala kararı uygulamamakta diretiyorsa mutlaka bir üst mahkemeye itiraz dilekçesi yazın.

  Saygılar

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al