Samsun’da icra dosyaları artıyorÇeşitli nedenlerle bankalar veya işyerlerine olan borcunu ödemekte zorlanan Samsunlu sayısı her geçen gün katlanarak büyüyor. Sadece bu yıl açılan icra dosya sayısınin 60 bini geçtiği öğrenildi.

Samsun icra dairelerinde bir çoğu Banka kredi kartlarından doğan borçların oluşturduğu dosya sayısı artık binlerle ifade edilirken artan ihtiyaca yanıt verebilmek için de sürekli olarak icra dairesi sayısı artırılıyor. Samsun daha önce beş İcra Dairesi ile hizmet alırken şimdi sayı sekize çıkartılmış durumda.

Binlerce dosyanın işlem için sıra beklediği ve artık neredeyse her üç kişiden biri icralık konumda bulunduğu Samsun’da 9. İcra Dairesinin de açılmasının planlandığı öne sürüldü.

Hem dosya hem daire sayısı artıyor

Samsun”da merkez ilçe konumundaki 530 bin 45 nüfuslu Atakum, İlkadım ve Canik ilçelerine bakan 8 icra Dairesine 2011 yılının ilk 8 ayında toplam 60 bin 110 yeni icra dosyası daha eklendiği öğrenilirken daha önce 175 bin 412 olan dosya sayısının son gelenlerle birlikte 235 bin 522’ye ulaştığı öğrenildi.

Samsun’da yıl da ortalama her icra dairesi‘ne 10 ila 15 bin arasında yeni dosyanın giriş yaptığı belirten yetkililer, mevut 8 icra dairesinin de hizmette yetersiz kalması nedeniyle 9.”sunun kurulmasının planlandığını ancak bunun için de yapılmakta olan yeni Adliye Sarayı binasının tamamlanmasının beklendiğini ifade ettiler.

Öte yandan, Atakum, İlkadım ve Canik ilçelerinde toplamda 235 bin 522 kişi icralık durumda. 530 bin 45 nüfuslu 3 ilçede her 3 kişiden birinin icra idarelerinde dosyası bulunuyor. (halkgazetesi.com.tr)Benzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al