Zonguldak’ta icradan satılık Arsa vasıflı 4 katlı BinaGÖKÇEBEY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2012/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO LU TAŞINMAZIN
Özellikleri ZONGULDAK Ü, GÖKÇEBEY İlçe, 104 Ada No, 33 Parsel No, Yukarı Çay Mevkii Mahalle/Köy Mevkii, Taşınmaz Bakacakkadı Belde sınırları içersinde yer almakla, belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Arsa vasfını taşımaktadır, düz bir arazide çevresel olarak iyi bir konuma sahiptir. Zonguldak-Ankara yoluna cephelidir.
Yüzölçümü : 6.067,16 m2
imar Durumu Kısmen Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Kısmen Ayrık Nizam 4 Kat konut alanıdır
KDV Oranı %18
1. Satıp Günü 15/08/2013 günü 11:00 – 11:10 arası
2. Satış Günü 09/09/2013 günü 11:00 – 11:10 arası
Satış Yeri : Gökçebey Adliye Binası Önü

Kıymeti 225.320,00 TL
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden
önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteki bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden öncek gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini. rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar
banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi
gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi
almak isteyenlerin 2012/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunurBenzer İlanlar:

Bir Cevap Yazin

 Diş Depo Market
metin2 sunucu instagram takipci satin al