İsrail’den Türkiye’ye gelmek için kalkış yapacak uçaktaki yolculara

İsrail'den Türkiye'ye gelmek için kalkış yapacak uçaktaki yolculara

Anadolujet’in Tel-Aviv İstanbul Sabiha Gökçen seferini yapmak için pist başına ilerlemeye çalışan TK-7709 sefer sayılı uçakta bulunan bazı yolcuların cep telefonlarına, düşen bir uçağın fotoğrafı gönderildi.
Yolcuların durumu görevlilere haber vermesi üzerine Ben Gurion Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçilerek durum aktarıldı. Bunun üzerine park yerine geri dönen uçak, yapılan incelemenin ardından herhangi bir olumsuz durumun rastlanılmaması üzerine İstanbul’a havalandı.

“KABLOSUZ DOSYA PAYLAŞIM UYGULAMASINDAN GÖNDERİLDİ”

Konuya ilişkin THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“10 Mayıs tarihli TK-7709 sayılı Tel Aviv – İstanbul Sabiha Gökçen (AnadoluJet) seferimizde, Boeing 737 tipi yolcu uçağımızın park pozisyonundan kalkışa doğru seyri esnasında bir grup yolcumuz kablosuz dosya paylaşım uygulaması üzerinden uçak içinde bu uygulamaya açık iletişim cihazı olan tüm yolcularımızla ‘kırıma uğramış uçak fotoğrafları’ paylaşmıştır.

İsrail'den Türkiye'ye gelmek için hazırlık yapan uçaktaki yolculara 'kaza yapan uçak' görselleri gönderildi

“UÇUŞA ENGEL BİR DURUMA RASTLANMADI”

Ortaklığımızla ilgisi bulunmayan görsellerin paylaşımı sonrası sefer kaptanımız meydan otoritesi ile teması geçmiş ve uçak park pozisyonuna geri dönmüştür. TLV Havalimanı Güvenlik Otoriteleri rutin güvenlik prosedürlerini tamamlamış olup uçuşa engel bir durum tespit edilmemesi sonucu uçağımız 153 ve bir bebek yolcusuyla havalanmıştır.”

sizlere icrahaberleri.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.